Veganët dy herë më shumë bëjnë seks se ‘mishngrënësit’ dhe kanë më shumë imagjinatë

Siar

Illyrian blood
Administrator
Regjistruar
Jun 15, 2020
Mesazhe
429
Pëlqime
329
Pikë
63
Website
forumi.net
1605951800302.png

Një sondazh i faqes së njohjeve IllicitEncounters ka treguar se veganët kanë një jetë seksuale më të pasur sesa ‘mishngrënësit”

Disa nga veganët e famshëm janë Pamela Anderson, Thandie Newton, Ellie Goulding, Sir Paul McCartney dhe Joaquin Phoenix, transmeton Telegrafi.


Uebfaqja për takime IllicitEncounters.com ka bërë një sondazh në të cilin më shumë se gjysma e veganëve të anketuar kanë thënë se bëjnë bërë seks katër herë në javë, ndërsa vetëm gjysma e atyre që kanë ngrënë mish raportuan se kishin pasur marrëdhënie seksuale vetëm dy herë në të njëjtën periudhë kohe.

Sondazhi ka zbuluar se dy të tretat e veganëve ishin të gatshëm të eksperimentonin në dhomën e gjumit, ndërsa më shumë se gjysma e të anketuarve që kanë ngrënë mish pranuan se ishin më pak aventureske midis çarçafëve, raporton Mirror.Sontazhi gjithashtu ka sugjeruar që veganët argëtohen më mirë në dhomën e gjumit, 84 për qind e të anketuarve kanë deklaruar që janë të kënaqur me jetën e tyre seksuale në krahasim me 59 për qind të atyre që hanë mish.

Vetëm 35 për qind e ”mishngrënësve” e përshkruan veten si “dhurues” në shtrat, krahasuar me 58 për qind të veganëve.

Në të vërtetë, ka logjikë në gjithçka, sepse veganët hanë ushqim të njohur për vetitë e tij afrodiziake, si p.sh. xhensen dhe anise – tha zëdhënësja e webfaqes Jessica Leoni. /Telegrafi/
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
1,596
Pëlqime
1,241
Pikë
113
Qa me bo itash he burra? :rolleyes: 😭
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
1,596
Pëlqime
1,241
Pikë
113

BRYG

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
151
Pëlqime
144
Pikë
43
Nuk eshte çudi qe ne nje te ardhme jo te larget, keto menyte vegjetariane e vegane mund te behen te detyruara per te gjithe.
 
Top