Topëza me puding të luleshtrydhës

Kamelia

Moderator/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
217
Pëlqime
15
Pikë
1
Location
Birmingham
Përbërësit


1 qumësht
8 luge te gjelles bollgur
6 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles gjalpë
1 puding luleshtrydhe
PËR TA LYER
kokos

Hapat

Të gjithë përbërësit i derdhim në një tenxhere, e vemë në zjarr në temperaturë mesatare, e përziejmë derisa të trashët.

E largojmë nga zjarri dhe e lëmë të ftohet, kur të ftohet nga glazura e përgatitur bëjmë topëza të vogël.

I lyejme me kokos dhe i vëmë në frigorifer për ngrirje.
 
Top