Te mirat e Covid-2019

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
-Natyra pas shume dekadash mori fryme,mbaj mend qe si ne pranvere si ne nentor me mbylljen e fabrikave apo te njerzve,trafiku u rrallua dhe kishte nje diell qe zor perseritet.
-Kafshet e egra qe hyne neper qytete,delfinet dhe pesh ne kanalet e kristalta e Venezias, dreret ne qytetin e Naras,majmunet ne sheshet e Taiwan.
-Natyra dhe kafshet moren cfare ishte e vetja.
-Ne u stopuam. Me pak pune.
-Familjet rivleresuan grumbullimet
-Perqafimeve i dhame me shume vlera
-Kohes me ke dhe si ta kalojme i dhame me shume vlera
Personalisht po rivleresoj me shume karantinen e dyte,sepse e ndjej qe trupi mendja dhe shpirti im therrasin katerceptarisht "mjaft" dhe vetem dicka e tille me "detyron" ta bej. Ckafshe qenka njeriu :)
 

BRYG

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
165
Pëlqime
157
Pikë
43
Nuk ka te mira, por eshte e vertete qe bota ne pergjithesi, e sidomos qytetet po mbipopullohen me shpejtesi.
Ky rast vetem na tregon dhe na kujton se si duhet te ishin qytetet.

Ka njerez qe sistemohen ne periferi, ne zona te pasura e te qeta, duke menduar se aty e kane gjetur shpetimin, por gabim e kane, sepse problemet mberrijne edhe aty e dalengadale edhe ato kthehen ne zona te papelqyeshme per te jetuar.

Sa per qytetet, me shume zhurme, rremuje, qarkullim rrugor, radha te gjata, pasiguri, papunesi etj. na presin ne te ardhmen.
 
Last edited:
D

Deleted member 26

Vizitor
Te jesh e bindur @Nicktjeter qe kjo ndalese nuk eshte per mire, kur te kthehet normaliteti do filloje gjithcka si nje bombe lol
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
S'ka politika ti rikthehet fshatit jeta.
Preferohen metropolet
Zonat rurale japin frymen e fundit.
Natyra .....eh!
 
Top