Si te ushqeni floket?

Siar

Illyrian blood
Administrator
Regjistruar
Jun 15, 2020
Mesazhe
452
Pëlqime
363
Pikë
63
Website
forumi.net
Pa marrë parasysh sa të shëndosha i keni flokët ato kanë nevojë për vitamina dhe përkujdesje. E sidomos nëse i keni dëmtuar ato me ngjyra dhe me preparate të ndryshme. Andaj ne po ju rekomandojmë një maskë shumë efikase për mirëmbajtjen e tyre.Përbërësit e maskës

Gjysmë gotë jogurt

Gjysmë avokado

1 luge mjaltëAplikimi

Maskën me avokado duhet ta aplikoni me kujdes në flokët tuaja. Nisni që nga rrënja e flokëve duke masazhuar deri tek majat e flokëve. Përpiquni ta shpërndani në mënyrë të njëtrajtshme dhe me shumë kujdes.


Përdorimi

Një maskë e tillë si kjo me avokado, mjaltë e jogur preferohet të përdoret dy herë në javë. Në mënyrë që flokët t’i marrin gjitha vitaminat e nevojshme maska duhet të lihet në kokë për 20 minuta para se të shpërlahet. Nëse flokët tuaj janë shumë të dëmtuara duhet të vazhdoni ta përdorni këtë maskë për një kohë të gjatë.
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Po per thinjat ka ndonje artikull? 🙄
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Eshte mekat te mbulosh thinjat. Thone se tregojne fisnikeri, e gjinia femerore "vdes" per njerez fisnike.
Po m'vjen me ti puth faqkat. 😂😁
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Eshte mekat te mbulosh thinjat. Thone se tregojne fisnikeri, e gjinia femerore "vdes" per njerez fisnike.
Ca te bejne femrat se.
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Ate thuaj.
Po t'ngjan vetja simpatik ashtu me mjeker si Froyd ? 🙄🙄🙄

M'duket je bo e si menjemadh ti,por kete gje pres te ma konfirmoje (depulesa ....ime).

Nqs tha e vertete eshte
Dije se m'ke merzit. ;)
 

Bledi_Shady

Anëtar/e
Regjistruar
Oct 13, 2020
Mesazhe
25
Pëlqime
18
Pikë
3
Po t'ngjan vetja simpatik ashtu me mjeker si Froyd ? 🙄🙄🙄

M'duket je bo e si menjemadh ti,por kete gje pres te ma konfirmoje (depulesa ....ime).

Nqs tha e vertete eshte
Dije se m'ke merzit. ;)
Une simpatik? 🤣🤣
Nuk jam as simpatik e as mendjemadh.
Me ka dalur nami kot 😋😋
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Po t'ngjan vetja simpatik ashtu me mjeker si Froyd ? 🙄🙄🙄

M'duket je bo e si menjemadh ti,por kete gje pres te ma konfirmoje (depulesa ....ime).

Nqs tha e vertete eshte
Dije se m'ke merzit. ;)
Se di Passion por ky covidi me ka humbur nuhatjen dhe arrita ne perfundimin qe une si njoh meshkujt :)
Pra duken keshtu si te pafajshem,si te sinqerte,sikur jane qelibar.
Kur sbaaaaaaam te dalin tjeter.
Por me siguri edhe debulesa jote do te thosh qe Bledi eshte cun flori :)
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Se di Passion por ky covidi me ka humbur nuhatjen dhe arrita ne perfundimin qe une si njoh meshkujt :)
Pra duken keshtu si te pafajshem,si te sinqerte,sikur jane qelibar.
Kur sbaaaaaaam te dalin tjeter.
Por me siguri edhe debulesa jote do te thosh qe Bledi eshte cun flori :)
Duhej qe fati te me hidhte mua ose ty ne nje vend qe te kisha mundesine te takoja shpesh . :)
Do.mesoja fort gjera te cuditshme nga ai tru i rrudhosur i yti. :)
Kur bindjet s'me ndryshojne me vitet ndihem si nje peme e forte,e drejte . :)

T'falenderoj qe je kjo qe je Nick.
Vleresoj opinionin e depuleses.
Kaq!
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Duhej qe fati te me hidhte mua ose ty ne nje vend qe te kisha mundesine te takoja shpesh . :)
Do.mesoja fort gjera te cuditshme nga ai tru i rrudhosur i yti. :)
Kur bindjet s'me ndryshojne me vitet ndihem si nje peme e forte,e drejte . :)

T'falenderoj qe je kjo qe je Nick.
Vleresoj opinionin e depuleses.
Kaq!
🤗
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Bled kujdes se ka covid 😆
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Njeriu praktik dallohet.
 
Top