Shkruaj një varg, poezi, prozë...

Vvetoni

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 20, 2020
Mesazhe
36
Pëlqime
41
Pikë
18
Të dashur anëtar, në këtë temë mund të shkruani dhe shkruaj sigurisht ndonjë varg, poezi, prozë apo çfarëdo që dëshironi :)

Le të jetë kjo hapësirë kur ne shkruajmë, dhe shprehim vetën tonë nëpërmjet shkrimeve tona...
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
514
Pëlqime
402
Pikë
63
Para disa diteve nisa kete ,sme pelqeu vargu i fundit dhe e lashe pergjyse.

Beth floket e thinjura te jane shtuar me shume
Dhe rrudhat anash syve kur qesh
Mbase duhani po te rrudh e vyshk para kohe
Dil nga kutia jote Bethany
Mos vdis dhe ti si macja e Schrodinger
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
514
Pëlqime
402
Pikë
63
Instagrami me kujtoi dicka te 2017
Kishte nje kumbull afer shtepise, se pse qendronte akoma ajo peme aty kur nuk bente asnje frut akoma me duhej ta kuptoja. Me cantat e mbushura me karota dhe patate arrita ne shtepi dhe sapo hapa porten qe i thoja vetes he sot he neser do e vajis...akoma se kisha bere. Keshtu Charles vinte dhe ngaterrohej gjithmone neper kembe sa degjonte ate zhurme. Charles ishte macja me frikacake qe kisha pare ndonjehere, ndaj e mora e vura siper kumbulles dhe prita te hidhej. Mbase i kishte mbaruar 7 jetet. He i thoja: hidhu. Thjeshte levizte bishtin e mjaullinte. Ngase degjova zhurma ne kuzhine braktisa pozicionin tim me duar ne brez dhe u afrova tek dritarja. Silueta e tij duke qartazi. Shpatullat e gjera qe me mberthenin here pas here. Krahet qe mbeshtillnin kitaren e tij dhe dolen ca tinguj. U drodha.
Me nje ze te ngjirur gati si te pergjumur me shikimin te hedhur te hija e karajfileve te bardhe vazhdoi : -Dikush tjeter duhet ta shuaje zjarrin ty..
-Urganit tend i duhet nje djalmosh i ri..
-Buzet e tua le te puthen fort
-Ne te duac ne darke me thuaj : nordiku im mbase akoma kjo vashez te do...
Tinguj kitare u shperndane gjithandej per pak momente pastaj era bourbon arriti dhe deri tek une. U deha me fjale. U deha me arome. U ula mbeshtetur ne mur dhe rrethova gjunjet me krahe. Ndersa ai vazhdoi serish te njejtijn refren. Kushedi sa kohe kishte qe e provonte, ai e dinte qe une isha peng i tij, por nuk e dinte qe une e dashuroja te ishte pengmarresi im. Era bourbon bashkohej me tinguj kitare nganjehere te kthjellet nganjehere gervishtes derisa nga dhimbja nuk leshova nje klithmr. Charles britma sa kisha fuqi. Nese sdo vinte Charles asnjeri nga ne sdo e dinte sa do rrinim ashtu. Ai vuri koken ne dritare u zgjat nga mua me puthi koken dhe tha : sa kohe ke aty o Sunshine? Mblodha supet. Pasi erdhi dhe u ul afer meje me mori koken e filloi te me perkedhelte nga floket duke imituar tingullin me gojen mbyllur. Une e dua nordikun tim degjova zerin tim teksa dridhej. Dora e tij ndaloi per nje hov pastaj serisht me perkedheli embel, syte e tij me ate shikim te perenduar ishin ne sintoni te embel me diellin e kuqte qe po binte. A thua ishin krijuar nga e njejta materie?
Nordiku im
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
514
Pëlqime
402
Pikë
63
Vdekja erdhi i foli ngadale
Une ty diku te kam pare verdalle
Eja te une se jam djale i mbare
Te djegurat me cigare ne trupin e saj ishin shtuar
Derisa te gjitha ne ate lekure te njome sishin shuar

Vdekja erdhi i foli i ngadale
Mbylli syte qete dhe mendo se si dikur ishe aq e marre
E marre kur naten vone dilje fshehurazi
Por ai svinte e te bente te pelcisje nga marazi
Pastaj nje dite u be i joti
Dhe aty ju fute nje gremine koti

Vdekja erdhi i foli ngadale
Per bese dhe asaj i erdhi per te qare
E mbeshtolli fort ne krahet e saj
E kish genjyer edhe qe ish djale
Dhe pasi qeshi hidherueshem i tha : ai qe te beri kete ishte vertete nje gomar.
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
514
Pëlqime
402
Pikë
63
Dy bigotina mbaheshin fort pas dy ondeve te leshuara gati afer supeve. Ngjyra e flokeve sikur gruri i thare dhe i djegur nen rrezet e atij
dielli pervelues. Cepet e syve akoma te njome. - Une nuk i afrohem me asaj
-Do i afrohesh se sben, sepse eshte kliente
-Jo cdo kliente ka te drejte
-Hajvan:-te degjoj, i tha duke kthyer dhe goten e trete.
Ai iu afrua duke terhequr kembet zvarre dhe duke ngritur syte drejt qiellit.
-Ti spo ma ben diten te mire , ta dish
-Mua me prishen martesen dhe spo ankohem aq sa ty
Me shume shfrynte ajo, aq me shume shfrynte kamarjeri.
Pastaj i kapi lehte mengen, te lutem mos ik.
-Luise eshte e treta here qe kam degjuar te njejten histori dhe te njejtat sharje , me duhet te punoj.
-Nuk ke asnje ne tavolina , i tha ajo e deshperuar.
Keshtu u ul dhe ai , mbushi dhe nje gote per vete dhe priti te rifillonte serish.
Por ajo nuk foli, as nuk qau me, thjeshte fshiu pak remelin dhe piu serish. Dielli sikur sapo kisha mesuar te shtrihej.
-I kerkova nje ore e gjyse kohe.
-Luise kjo do jete gota ime e fundit me ty per sot, ta dish.
-Je nje mik i qelbur.
-Nese vjen per 3 dite me rradhe ketu sdo te thote qe u beme miq
Keshtu ktheu dhe goten tjeter dhe i beri me shenje ti sillte nje tjeter me vone. Keshtu ndersa ai ikte, ndjeu nje arome te forte qe se dallonte dot e hapa qe theksoheshin ne drejtim te saj.
U ul pandehur ne tavoline .
I zgjati doren -Andi.
-Luisa.
-Luisa me sy te njome.
-Andi me parfum qe vjen era xhinxher me limon.
-Solucion pas rroje.
-Preferoj kremin.
-Preferoj femrat qe vijne e dehen qe ne oren 6 e 15 minuta.
-E sheh , drejtoi gishtin pas vetes, aty po celebrohet dasma ime.
-Mungon nusja
-Mungon vere ne goten time.
Kamarjeri erdhi serish me syte drejt qiellit. E gjete priftin tend rrefyes Luise.
-Hajvan:-murmuriti prap ajo, dhe me spyet pse jam ketu , iu drejtua ajo mikut te ri.
-Jam e sigurte qe do ma thoje edhe pa te pytur.
-E gjitha kjo ndodhi, sepse
-Me pelqejne bikotinat qe ke anash flokeve
Zgjati doren ti hiqte dhe i mbeshteti mbi tavoline.
-Sepse mbreme kur u kthye vone
-Edhe lapsi qe te ka kulluar deri tek cepet e buzeve
Nxori nje facolete e filloi te fshihej dhe pasi vuri re qe skish me njolla vazhdoi :
(Vazhdon)
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
514
Pëlqime
402
Pikë
63
(pjesa 2)
-Vura re qe kishte nje njolle te jaka e kemishes.
-Edhe te uqin qe te eshte zhubravitur keqazi anash buzeve.
Nxori nje facolete tjeter dhe e fshiu edhe ate.
-Ishte nje njolle..
-Ben shume vape-: e nderpreu ai duke tundur jaken e kemishes, lahemi ?
Dhe u ngrit pa pritur nje pergjigje, ajo e ndoqi pa bere me pytje
Sandalet e bardha mbusheshin me rere e zhyteshin ne te, si kam ardhur deri ketu , murmuriste si bubullime e larget dhe keshtu i hoqi i hodhi ne koshin me te afert qe gjeti.
Ai krijonte hije gati gati sikur dielli po eklipsonte. E njejte arome xhinxher e limon qe nuk hiqej aq lehte.
Dhe velloja i rendonte. Ndaloi serish dhe hoqi gjithe mbartesen qe e frynte si ballon. Andi thjeshte ndaloi pak hapat dhe drejtoi me gisht nje ure te drunjte. Njerezit e pare po dilnin bregut te detit. Pulebardhat e fundit po largoheshin. Provat kengen hyrese degjoheshin pak me tutje dhe ai ndaloi nje hop i kapi doren sikur ta shkundte nga gjithe ato mendime.
Nuk i ndaheshin dy onde te vogla te dalura me siguri ne menyre te pavullnetshme dikur rreze ballit nga ana e djathte.
Edhe vetulla vinte e theksuar dhe me hodhi nje shikim ne bisht te syrit.
-Ti e e zgjedhur kete kengen ?
-Po, Sunrise
Kembet preken derrasat e ures dhe ai hoqi kemishen. Pantallonat dhe u hodh ne uje duke dalur pas pak sekondash. Shpatullat e tij u mbuluan nga shkuma e dallgeve. Shpatullat e Poseidonit. Mbase edhe kripa e bardhe bente qe ti shkelqenin dhembet kur buzeqeshte dhe me ftoi ta ndiqja. Hoqa vellon dhe ndersa kenga Sunrise po mbaronte , copat e tylit dhe te satenit te qepura me aq kujdes rreshkiten poshte trupit te saj
Dhe u afrua tek cepi bera nje hap tjeter dhe u hodha. Uji ishte sikur gjilpera e gjilpera te tera te shponin lekuren sa kur doli leshoi nje klithme dhimbje.
Cfare dhembi me shume ?
-Luisa me sy te njome:-tha ai dhe me shterngoi nga duart
-Aftesia jote per te me kuptuar eshte shume e shpifur:-i tha duke levizur kembet sa me shpejt te mundte qe te ngrohej
Pasi e terhoqi drejt vetes dhe kembet e tij e rrethuan. -Poseidoni kapi sirenen e tij :- tha duke qeshur
-Sirenat ishin vajzat e tij :- i tha e gjitha duke u dridhur
-Atehere do behem kapiten. Fryma e tij ngrohte qafen time.
Avujt dilnin nga goja.
-Mund te jesh dhe nje marinar :- i tha ndersa buza i kthehej ne ngjyre mavi
-Marinaret mund te genjehen shpejt nga nje sirene e trishtuar.
-C'maskara!
-C'sirene!
Dhe pellemba e tij u ngjit me faqen time, dhe me tjetren me ngriti rripin e sytjenave qe notonin ne uje. Gishti i madh ne te njejten kohe kaloi mbi buzet e mia.
Dhe une harrova te notoja, te dridhedha nga i ftohti, te pulisja syte.
Andi qe me shterngoi me shume afer vetes : te jane bere buzet mavit e po dridhesh e tera.
Keshtu u ngrit serish te ura e drunje dhe i zgjati doren dhe asaj. Pasi u shtrine te dy te perfitonin pak nga rrezet e diellit
-Arome bredhi te eger :- i tha ajo, dhe , dhe karafil
-Te mungojne dhe 15 lende te tjera qe te mesosh parfumin tim:- dhe qeshi. Tingulli kumboi i kthjellet.
-Duhet te shkojme, cdo mendojne njerezit te shohin nje nuse te zhveshur dhe nje vello te braktisur.
-Dhe nje dasmore te braktisur
-Dhe tatuazh me mace te zeze tek ijet
-Ajo ka sjelle ters?
-Ka shume mundesi.
U ngrit lehtazi , afroi koken afer tatuazhit dhe peshperiti dicka. Une ndjeva thjeshte frymarrjen e tij qe zbriste poshte kerthizes, qe ngrohte aty.
-E qortova :-tha, duke u kthyer nga ajo duke qeshur , dhe pasi e zuri mat teksa mollezat e faqeve i skuqeshin dhe ajo kafshonte buzen e poshte u ngrit dhe u vesh.
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
514
Pëlqime
402
Pikë
63
Mendoj se ne nje cift gjeja me e bukur eshte post-seksi. Pra pasi ben seks me ate ti shtrihesh ne shtrat,ndersa gjoksi ( nese seshte fort i forte) anon ne njeren ane,dhe floket te ngjiten pas fytyres nga djersa.
Dhe kur ai tjetri te ka marre shpirtin ndersa te pallonte ske as fuqi ti largosh,dhe fillon e pelqen ritmin e frymarrjes qe qetesohet,rrahjet e zemres qe shkojne ne vendin e tyre,zhurma e ofshamave qe fshihet nga veshet e tu.
Ka dicka aq intime ne ato momente sa mendoj se shpirtrat marrin vendim kryesor,o te bashkohen o te ndahen. Ai te kalon duhanin qe po pinte vete,te zgjat krahun te mbeshtes koken aty dhe te thote se sa kucke tregoheshe ndersa te kapte nga floket dhe qeshni te dy.
Pastaj te thote te dilnin me shpesh e te pini ndonje gote me shume e te degjoni muzike te mire bashke sepse ben shume qetesi. E ne fakt pasi humb ai shkelqimi qe vetem orgazmat e mira krijojne,ti ngrihesh dhe vesh gjene e pare qe gjen rrotull. Qofte dhe xhupi dimeror apo carcafi qe ka perfunduar te kembet e shtratit.
Ai te sheh bythet ndersa ti largohesh dhe cdo gje eshte perfekte.
 
Top