Seksi Tantrik.

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
953
Pëlqime
740
Pikë
93
Rubrika e kurioziteteve.
Seksi tantrik.
Keni degjuar ndonjehere per seksin tantrik? E keni provuar?
Eshte nje lloj praktike e perhapur ne Orient,eshte nje filozofi..nje doktrine jete. I lejon mendjes dhe te trupit te clirojne e te provojne ndjesi te thella ,te mira.
"Tantra" vjen nga sanskrishtja qe do thote zanafille,esence nje sere teknikash te krijuara ne rrugen shpirterore te indise . Me kalimin e kohes kjo praktike e seksit filloi te behej e shenjte,pra te provoje dicka te paimagjinueshme. Ketu ska te beje orgasma. Por pikerisht hapat e pare te fillimit,perkudesja rendesi u jepet tingujve dhe frymarrjeve,nje menyre qe jeton erotizmin ashtu derisa arrin tek levizjet. Kjo eshte praktike me shume per njerezit qe jane te lidhur ( pra jane sh intim me nj tj) duhet te kete nje intese mentale. Me partnerin mund te ulesh perballe njeri-tjetrit dhe te relaksoheni,ne nje dhome boshe. Pjesa aktive eshte femra dhe energjite e ftohta ia kalon mashkullit qe i kthen ne energji te ngrohta. Pra kemi te bejme me shume me percjellje te energjive te dy personave,me dicka qe prek shpirtrat. Pra duhet harruar performanca seksuale,duhet shijuar aroma e trupit,ngjyra e lekures,epshet qe rritet ne shikimet e syve .
FB_IMG_1610400452278.jpg
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,318
Pëlqime
1,707
Pikë
113
Rubrika e kurioziteteve.
Seksi tantrik.
Keni degjuar ndonjehere per seksin tantrik? E keni provuar?
Eshte nje lloj praktike e perhapur ne Orient,eshte nje filozofi..nje doktrine jete. I lejon mendjes dhe te trupit te clirojne e te provojne ndjesi te thella ,te mira.
"Tantra" vjen nga sanskrishtja qe do thote zanafille,esence nje sere teknikash te krijuara ne rrugen shpirterore te indise . Me kalimin e kohes kjo praktike e seksit filloi te behej e shenjte,pra te provoje dicka te paimagjinueshme. Ketu ska te beje orgasma. Por pikerisht hapat e pare te fillimit,perkudesja rendesi u jepet tingujve dhe frymarrjeve,nje menyre qe jeton erotizmin ashtu derisa arrin tek levizjet. Kjo eshte praktike me shume per njerezit qe jane te lidhur ( pra jane sh intim me nj tj) duhet te kete nje intese mentale. Me partnerin mund te ulesh perballe njeri-tjetrit dhe te relaksoheni,ne nje dhome boshe. Pjesa aktive eshte femra dhe energjite e ftohta ia kalon mashkullit qe i kthen ne energji te ngrohta. Pra kemi te bejme me shume me percjellje te energjive te dy personave,me dicka qe prek shpirtrat. Pra duhet harruar performanca seksuale,duhet shijuar aroma e trupit,ngjyra e lekures,epshet qe rritet ne shikimet e syve .
View attachment 732
Hera e pare qe e degjoj (lexoj). :)

Tingellon mjaft bukur,por a eshte e mjaftueshme?
Mos kontakti i dy trupave eshte torturues (mendoj une).

@CuteKitty me thuaj qe e kam gabim. 😁
 

NeviAna..

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
149
Pëlqime
185
Pikë
43
Rubrika e kurioziteteve.
Seksi tantrik.
Keni degjuar ndonjehere per seksin tantrik? E keni provuar?
Eshte nje lloj praktike e perhapur ne Orient,eshte nje filozofi..nje doktrine jete. I lejon mendjes dhe te trupit te clirojne e te provojne ndjesi te thella ,te mira.
"Tantra" vjen nga sanskrishtja qe do thote zanafille,esence nje sere teknikash te krijuara ne rrugen shpirterore te indise . Me kalimin e kohes kjo praktike e seksit filloi te behej e shenjte,pra te provoje dicka te paimagjinueshme. Ketu ska te beje orgasma. Por pikerisht hapat e pare te fillimit,perkudesja rendesi u jepet tingujve dhe frymarrjeve,nje menyre qe jeton erotizmin ashtu derisa arrin tek levizjet. Kjo eshte praktike me shume per njerezit qe jane te lidhur ( pra jane sh intim me nj tj) duhet te kete nje intese mentale. Me partnerin mund te ulesh perballe njeri-tjetrit dhe te relaksoheni,ne nje dhome boshe. Pjesa aktive eshte femra dhe energjite e ftohta ia kalon mashkullit qe i kthen ne energji te ngrohta. Pra kemi te bejme me shume me percjellje te energjive te dy personave,me dicka qe prek shpirtrat. Pra duhet harruar performanca seksuale,duhet shijuar aroma e trupit,ngjyra e lekures,epshet qe rritet ne shikimet e syve .
View attachment 732
Me e provu njê mezdhetar kêtê teknik..do dêshtonte..se nuk do mundej dot 🤔🤔
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
953
Pëlqime
740
Pikë
93
Me e provu njê mezdhetar kêtê teknik..do dêshtonte..se nuk do mundej dot 🤔🤔
Ka te beje me ate cfare do te perjetosh,perpos kesaj nje marrdhenie afatgjate behet monotone dhe pse jo.
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,318
Pëlqime
1,707
Pikë
113
Ka te beje me ate cfare do te perjetosh,perpos kesaj nje marrdhenie afatgjate behet monotone dhe pse jo.
Rutina vritet ,por duhet mjeshteri :rolleyes:

@CuteKitty

do me ulesh perballe njehere te bejne dashuri syckat tane ? :love::p
 
Top