Qeni i rrallë ngjyrë rozë i quajtur milkshake është një nga më pak se 100 në botë

TechGuy

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
824
Pëlqime
23
Pikë
16
Këlyshi merr veçantinë nga fytyra, nga sytë, leshi dhe lëkura e kuqërremtë, transmeton lajmi.net.

Ngjyra e jashtme e zakonshme që ka qenushi është për shkak të mungesës së pigmentimit që këlyshi mund të trashëgojë në prejardhjen e tij.Maria, 33-vjeçare nga Londra, pa qenushin rozë me vëllezërit dhe motrat e saj. Ajo e solli qenushin në shtëpi kur ishte 10 javë dhe ajo e quajti atë Milkshake. Që atëherë, qenush është bërë një yll shumë i famshëm në Instagram me më shumë se 55,100 ndjekës që tani.

Maria pretendon se ajo nuk e kishte ditur që grilat rozë ekzistonin, megjithatë, pasi pa Milkshake në krijuesin e saj ajo ishte aq e emocionuar dhe iu desh ta bënte të vetën. /Lajmi.net/

 
Top