Poema e forumit

Vvetoni

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 20, 2020
Mesazhe
95
Pëlqime
150
Pikë
33
Përshëndetje të dashtun forumist/e

Po e hap këtë temë, që të fillojmë bashkë një poemë që ndoshta nuk do i dihet fundi. Ku secili nga ne, në çdo pjesë që shkruan do i jep drejtimin që dëshiron dhe frymën që mendon se duhet. Tek e fundit, le të jetë një pjesë për argëtim.

Dhe po e filloj unë pra.

Ëndrra ime sot filloi
fjalët tona le të shkruhen
ndjenjat tona le të thuhen
shumë dëshira le të shprehen
le të nis sot me mua, le të vazhdoj nesër me ty...
 

CuteKitty

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Dec 8, 2020
Mesazhe
137
Pëlqime
100
Pikë
43
neser dalim ne lendina
mbledhim luledele
te gjithe se bashku
lele kacurele :p

vetoni ky djal i mire
po rrinte ne erresire
ndezi nje zjarr te ri
dhe nje cigare e pi :p

u mundova po aha sme jepet shum lol
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Rete gri verdallisen mbi koke
Perpiqem te perqendrohem ne kupen e qiellin
Mendimet per ty vijne si meditim
Me pas kthehen si rreze e diellit🙃

T'kerkoj e kerkoj si mjeran,,,, i paepur

Ligjet me ndalin si nje shi,,,i vdekur. 😋
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
I shkela me kembe, i shkela per bese
Rrugen e pa rruge ne ate fshat braktisur
Vrragat e shpirtit me te thella u bene
Njekohesisht ne mendje me vinin

Kujtime qendisur.:)

Nje stol i vjeter ish aty para

U ula ne te si stinet e vrara. :(
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Mos po pret trokitje ne deren tende !?
Me heshtjen rri,e s'te intereson asgje,
Trokitjet ta prishin ate rehati e rende,
U vra tashme,e s'ka c'te vritet me.! 🙂

U nis per te porta trokitja ish nisur,

Por tehu kish bere plage tek shpirti i grisur! 🤫
 
Top