Njeriu i pastrehë bëhet milioner duke ndërtuar plazhe në oborret e njerëzve

TechGuy

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
824
Pëlqime
23
Pikë
16
Përveç rritjes dramatike të numrit të të pastrehëve, ka ndryshuar edhe përbërja e popullsisë së pastrehë, e cila shprehet në mënyrë më drastike me krizën e shkaktuar nga COVID-19, transmeton lajmi.net.

Pastrehësia është rezultat i dështimit të komuniteteve për të siguruar siguri themelore për njerëzit që janë në një situatë të tillë për një numër arsyesh.

img


Ka shumë shembuj të suksesit të të pastrehëve për të gjetur rrugën e tyre në jetën normale dhe ka nga ata që kanë arritur të krijojnë bizneset e tyre dhe të bëhen shumë të famshëm për të në komunitetet e tyre.

Një i pastrehë filloi të ndërtojë plazhe në oborret e shtëpive dhe kështu ai u bë milioner. Kë arritën suksese shumica e të pa strehë pa strehëve. /Lajmi.net/
 
Top