Ndjenjat tuaja ne nje varg,poezi

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Më duhet një gjysëm ëndrre,
E paëndërrta ime.
Vë kokën në gjoksin tënd
E tani përplasem
Te kokë e një tjetri.
(Fatos Arapi)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Meqe sonte Fatosi kryeson hasa dhe nje poezi tjeter te tij.

"Pak më shumë ku shpirti thyhet,
T'i them ndarjes: - Prit, ca pak...
Të gënjejmë mallin që s'shuhet,
Kujtimin të gënjejmë pak"

Qofshin bekuar poetet.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Do you not see how necessary a world of pains and troubles is to school an intelligence and make it a soul?

John Keats
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Linden maskat,
bukurine e vodhen profetet.

Xh. Spahiu.
 

Vvetoni

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 20, 2020
Mesazhe
95
Pëlqime
150
Pikë
33
Ne ndoshta kurre nuk do i prekim endrrat me dore, por eshte mire te njihemi se nuk hoqem dore.

E huazume.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Kur Zamira zbuloi ekzistencën
E orgazmës zulmëmadhe,
Tutje e flaku velenxën
Dhe qau si sorkadhe.

Tupja.
 

NeviAna..

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
149
Pëlqime
178
Pikë
43
E donte aq shumë sa e quante Perëndi.
Ose më sakt..e kishte si Perëndi
Nuk di..a kishte kimi.
Por e sigurt ishte se ai e donte sa për dy.
Malli shpirtin ja gërryente çdo ditë.
Tharë si tokë e zhuritur nga mungesa e ujit.
Ishte shumë larg nga Perëndia e tij që shpirtin në tempullin e saj ta lëshonte..
Me shpresë se mbrekullia aty do të ndothte..🙏.
NeviAna 🙂..
Një ekstrakt nga një tregim i shkurtër..
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
E donte aq shumë sa e quante Perëndi.
Ose më sakt..e kishte si Perëndi
Nuk di..a kishte kimi.
Por e sigurt ishte se ai e donte sa për dy.
Malli shpirtin ja gërryente çdo ditë.
Tharë si tokë e zhuritur nga mungesa e ujit.
Ishte shumë larg nga Perëndia e tij që shpirtin në tempullin e saj ta lëshonte..
Me shpresë se mbrekullia aty do të ndothte..🙏.
NeviAna 🙂..
Një ekstrakt nga një tregim i shkurtër..
NeviAna do te lexoja me shume kenaqesi me shume nga ty :)
 
Top