Legjenda e cigareve Lucky Strike.

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,013
Pëlqime
787
Pikë
113
Me lini tiu tregoj per legjenden e Lucky Strike.
E para tregon qe Lucky ne cdo 100 cigare qe i jepte ushtareve amerikan ne lufte,1 kishte marjiuane dhe nese e gjeje beje Strike.
-Lucky Strike ka shenuar historine kur ndryshoi ngjyre dhe vuri pullen e kuqe ne fushen e bardhe,per shkak te flamurit Japonez,nga bombardimi qe i bene amerikanet.
-E dini cfare shije ka ky duhan? I pjekur. Jo i thare ne diell si shumices.
Ne fabrike ne vitet 20 per shkak te nje zjarri ( gjate nje greve nga punetoret, pra strike). Duhani i pjekur nga zjarri u perdor per te prodhuar cigaret e reja..dhe ia zjarri i fatit. Lucky Strike.
Reach for a Lucky instead of a sweet” -Lucky provokues.
Lucky Strike Green has gone to War. -Lucky shenjon historine.
"lucky strike separates the men from the boys…but not from the girl” - Lucky revolucionar
“show me a filter cigarette that delivers the taste, and i’ll eat my hat!” slogan vitet 60.
FB_IMG_1614279401591.jpg
 
Top