Këtu përshëndesni sa herë që hyni

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Miremengjesi per te gjithe,
 

NeviAna..

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
149
Pëlqime
179
Pikë
43
Mirmbrêma anêtarê..🙂

Fjala..

Fjalën e dua të veshur me shpirt.
Kur unë ta lexoj ose ta them melodia e shpirtit të jetë në sfond.🎶.
E dua thellësinë e mendimeve që ato të mbahen mënd gjatë.
Fjala e shkruajtur dhe e thëné të mos jetë thjesht pamore dhe mekanike..
Por si një pikturë e bukur që njerzit të humbasin në thellësin e ngjyrave të saj.
Përfundimisht fjalën e dua me arom shpirti..❤..
NeviAna 🙂..
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Mirdita!
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Miremengjesi!

E mbare dita per te gjithe.


@NeviAna..
Ku je?

Dua ate urimin tend:love: per diten,sepse arrin ne destinacion ai. :)

Kam nje takim e rendesishem sot (ahhhhh bota materialiste). :rolleyes:
 

NeviAna..

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
149
Pëlqime
179
Pikë
43
Miremengjesi!

E mbare dita per te gjithe.


@NeviAna..
Ku je?

Dua ate urimin tend:love: per diten,sepse arrin ne destinacion ai. :)

Kam nje takim e rendesishem sot (ahhhhh bota materialiste). :rolleyes:
Mbare e mire..🎸..hidhi pak shpirt materjes.te zbutet pak 🙂🙂
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Mbare e mire..🎸..hidhi pak shpirt materjes.te zbutet pak 🙂🙂
Paguhet seanca te jesh instruktorja ime per permiresim te shpirtit?
🤗🤗🤗🤗
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113

Plutoni

VIP
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 19, 2020
Mesazhe
64
Pëlqime
37
Pikë
18
Location
North Macedonia
Website
www.meemira.net
Shko se furishëm po fryn në mua erë mallkimi që s'të fal.
Dhe, dije mirë, kurrë më një e një nuk bëjn’ një si thonte Hikmeti, ai farë poeti me këngë prej zjarri.

Shko merri me vete lutjet tua, edhe hijen tënde hiqe zvarrë rrugëve si gjënë e ndyrë.
Mos u kthe pas.
Mos i harro sytë e përlotur në shtekballin tim.
Mos thuaj lamtumirë.
Asgjë mos thuaj.
Merri me vete gjurmët nëpër të cilat erdhe një natë më e përvuajtur se frika dhe hyre në mua.
Shko dhe bëhu fjalë e mbrame n'gojën time.
Bëhu shkrepetirë e fikur n'ylberin e shkrimit tim.
Bëhu çdo gjë pos Meje e Teje dhe asaj që e quajtëm Ne kur i zinim yjet si fluturat e ua ngjisnim nganjë emër mos ta harrojmë emrin tonë.
Shko, merri me vete edhe rrugët, të mos kthehesh kurrë në vesën e lotit të rrejshëm, gërmadhat e kujtimit t'i rrëzosh.
Shko, mbyllu në do kështjella të largëta harrimi, ku s'të zgjojnë më këmbonat e pendimit kur çmendet mallit vetmia ose kur buza buzën e han n'pikllim, që mëkatin s'e lan, që s'mundet ta shpojë Gurin e rëndë, gurin e ftohtë të ndarjes.
Shko, më mirë dhe hesht. Mos u kthe mbas.
Mos i harro sytë e përlotur n'shtekballin tim.
Mos thuaj lamtumirë.
E kur t'shkojsh larg, më larg se prej blerimi n'blerim
E kur t'shkojsh larg, më larg se prej zemre në zemër
Aq larg sa ta harrosh edhe emrin tënd dhe zërin tim, fshihu prej vetes
Shkurto flokëgjatat, mate me to mendjeshkurtrën tënde dhe mos qaj.
Shko se tmerrshëm po lodrojnë sonte n'mua rrëket e gjakut të ndezur.
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Jalla!

Ne po mendojme per darken c'te hame
vjen ti e na ben te ndihemi te lodhur me nje mgjesi.

Lum dynjaja per ty Pluton (tash u ngrite me tereqellekun tend)? 😋
 

Plutoni

VIP
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 19, 2020
Mesazhe
64
Pëlqime
37
Pikë
18
Location
North Macedonia
Website
www.meemira.net
Jalla!

Ne po mendojme per darken c'te hame
vjen ti e na ben te ndihemi te lodhur me nje mgjesi.

Lum dynjaja per ty Pluton (tash u ngrite me tereqellekun tend)? 😋
Passion per 10 minuta e bej darken une se kam punu ne kuzhine kam eksperienc ne kuzhine
Ahh ato si bejne darke ne shpi te vet 1 ore u duhet per ta bere darken
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Miremengjesi!
 
Top