Dustin Hoffman & Meryl Streep.

Uarda

Besimi yt dhe i imi gjykohen çdo ditë.
Staff member
Moderator/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,649
Pëlqime
777
Pikë
113
Location
Bornholm Danimarke
Dustin Hoffman & Meryl Streep.
Filmi tronditës "Kramer vs Kramer" dhe abuzimi nga aktori.




"Vanity Fair" botoi disa vite më parë fragmente nga biografia jozyrtare e Meryl Streep dhe është tronditëse me zbulimet në lidhje me abuzimin emocional dhe fizik nga Dustin Hoffman, i lindur me 08/08 / 1937.
Dustin Hoffman & Meryl Streep.
Ai ... Aktor amerikan i kinematografisë, televizionit dhe teatrit, i cili ka fituar Oscar, Golden Globe, BAFTA dhe Emmy.
Ajo… aktore amerikane e jashtëzakonshme me aftësi kameleoni dhe me nominimet më të shumta për Oscar dhe Golden Globe në historinë e Kinematografisë.
Në vitin 1979, bashkë-luajtën në filmin e famshëm "Kramer vs Kramer". Hoffman atëherë tha për të: "Punon jashtëzakonisht shumë, deri në atë pikë sa bëhet e fiksuar. Mendoj se nuk mendon asgjë përveç asaj që bën."
Pak vite më parë, revista Vanity Fair vendosi të ndryshojë simpatinë tonë për Dustin Hoffman, me një cover story që u diskutua ...
Në "Her Again: Becoming Meryl Streep" nga Michael Schulman zbulon marrëdhënien e keqe mes dy yjeve të dimensioneve të mëdha. Tregon me hollësi gjithçka që ndodhi gjatë xhirimeve të "Kramer vs Kramer", që konsolidoi Meryl Streep dhe konfirmoi epërsinë e bashkë-protagonistit të saj.
Sipas shkrimtarit, drama "Kramer vs Kramer" ishte një dramë edhe prapa skenave pasi Dustin Hoffman mundonte Streep gjatë xhirimeve. Shpesh i kujtonte se ishte një aktore e re, e cila nuk mund të kërkonte trajtim më të drejtë të karakterit të saj. "Të lutem lëri mënjanë neveritë feministe dhe thjesht luaj skenarin," raportohet se i tha.
"Në përpjekje për të mbushur çdo moment me tension, Dustin Hoffman ishte në gjendje të identifikonte dhe shfrytëzonte dobësitë e bashkë-protagonistes të tij. Në kohën kur Meryl Streep bënte audicion për filmin, ishte vetëm 27 vjeç dhe vajtonte për vdekjen e Cazal, i njohur më shumë për rolin e tij si Fredo Corleone në "Kumbari". Kishte vdekur nga kanceri i mushkërive në moshën 41 vjeç.
Dustin e dinte që Meryl kishte humbur Cazal disa muaj më parë dhe se ishte ende e dërrmuar emocionalisht. Kështu që kishte një aktore përbri tij, e cila mund të mbështetej në dhimbjen e saj ende të freskët, e cila vetë ishte ende në trazirë emocionale. Ishte dobësia e Meryl dhe jo forca e saj, që e bindën", shkroi autori i librit.
"Në ditën e dytë të xhirimeve, gjatë një pushimi dhe ndërsa po përgatiteshin për të xhiruar disa skena Dustin dhe Meryl, ndodhi diçka që i tronditi të gjithë. "Hoffman goditi Streep me zemërim, duke i lënë një shenjë në fytyrë", thotë një fragment. Dhe ky ishte vetëm fillimi i një abuzimi emocional.
Hoffman i thoshte gjëra të ndryshme, si për jetën e saj personale, ashtu edhe për partnerin e saj të vdekur, ndërsa Streep e trishtuar ishte ende në zi.
Vlen të përmendet se një zëdhënëse e Meryl Streep sqaroi se aktorja e madhe nuk dëshironte të komentonte asgjë dhe se nuk ka asnjë lidhje as me postimin, as me biografinë e saj jozyrtare.
Në vitin 2012, Dustin Hoffman i tha "Hollywood Reporter" se nuk ka nostalgji për kohën e xhirimeve të "Kramer vs Kramer". "U divorcova, merrja drogë dhe isha shumë keq", tha në mënyrë karakteristike ...





 
Top