Cfare do te gatuani sot?

Siar

Illyrian blood
Administrator
Regjistruar
Jun 15, 2020
Mesazhe
452
Pëlqime
351
Pikë
63
Website
forumi.net
Tregoni mjeshterine tuaj ne kuzhine :) :)
 
Last edited:

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,052
Pëlqime
834
Pikë
113
IMG_20201208_111448826.jpg
Oriz ,midhje patate
IMG_20201208_111456737.jpg
Salmon ne furre me farera ( lini,chia,canapa,sezam)
IMG_20201208_121003311.jpg
Salmon i tymosur me majoneze siper (?)
IMG_20201208_130952723.jpg
Chiffon cake,me cokollate
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Qa shije kjo ajo Nicke? 😁
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,052
Pëlqime
834
Pikë
113
Meqe bleva bajame,cdo recete e imja tani do permbaje te pakten 3 ( o pak me shume) bajame
IMG_20201210_122500539.jpg
Bajamet jane jeta 😆
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,052
Pëlqime
834
Pikë
113
IMG_20201213_170939214.jpg
IMG_20201213_171352160.jpg
Keto quhen cartellate.
1kg miell.
200 gr vaj
400 gr vere e bardhe e ngrohte
Pak kripe
Pasi ben masen e le te qendroje 30 min ne frigo,pastaj e pret ne shirita 3cm pak a shume e formon ato trendafilat.
Duhet te thahen edhe 48 ore,pastaj fergohem ne vaj luledielli dhe siper u hidhet nje vere e zier ( zakonisht zihet nga fiqte dhe merr shije te embel) ose e gjen direkt ne market.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,052
Pëlqime
834
Pikë
113
IMG_20201215_212340577.jpg
Nese rrahim pak vaj e limon behet nje mase homogjene dhe i hidhet siper kesaj qe bera..bietola italisht.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,052
Pëlqime
834
Pikë
113
Mbreme marinova mishin e pules ne vaj dhe limon ereza kripe.
Sot e futa ne furre me patate. Yummi.
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,422
Pëlqime
1,770
Pikë
113
Last edited:

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,052
Pëlqime
834
Pikë
113
IMG_20201217_093300622.jpg
Vepra ime e artit sot 😆
Kos me fruta,copa bananesh,arra dhe farera dhe nje biskote e therrmuar.
 
Top