Burri e mbushë fytyrën me 60 mijë bletë, futet në libër të Ginisit

TechGuy

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
824
Pëlqime
23
Pikë
16
Burri 24-vjeçar, i njohur si Nature M.S, i konsideron bletët si miket më të mira dhe thotë se nuk i vlerëson ato si kërcënim, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Nature M.S ka mbajtur bletët në fytyrë që prej kur ishte shtatë vjeç.

Ai gjithashtu mban Rekordin Botëror Gines që shpenzoi më së shumti kohë me kokën e mbuluar tërësisht në bletë, në një periudhë prej katër orësh, 10 minuta dhe pesë sekondash.

Ai ëndërron të kryejë doktoratën në këtë fushë për të mbrojtur bletët dhe të mësojë më shumë rreth tyre dhe rritjen e insekteve. /Lajmi.net/
 
Top