Biznesmeni miliarder Robert Bigelow: "Ka jashtëtokësorë në planetin tonë. Ata jetojnë mes nesh"

Genti

Antar i njohur
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 16, 2020
Mesazhe
151
Pëlqime
90
Pikë
28
"Absolutisht i bindur" për ekzistencën e vizitorëve jashtëtokësorë në Tokë, tha Robert Bigelow i cili është aktiv në fushën e hapësirës ajrore, ndërsa theksoi se nuk i intereson nëse disa njerëz nxitojnë ta përqeshin atë.Ndërmarrja e tij Bigelow Aerospace ka bashkëpunuar me NASA për të zgjeruar hapësirën e banueshme në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.Deklaratat i bëri në një intervistë 60 Minuta për kanalin CBS.Diskutimi u përqëndrua në punën me agjencinë hapësinore amerikane para se gazetarja ta pyeste mbi opinionin e tij për një thashethem që e lidhte atë me alienët, pasi Bigelow ka zbuluar se ai ka investuar "miliona" në hulumtimet e UFO-ve.I pyetur nëse beson te alienët, ai u përgjigj troç: "Jam plotësisht i bindur. Kishte dhe ekziston një prani, një prani e huaj. Kam shpenzuar miliona dhe miliona dhe miliona. "Unë ndoshta kam shpenzuar më shumë në një nivel individual se kushdo tjetër në SH.B.A. për këtë."Bigelow nuk tha saktësisht se sa kishte shpenzuar në hetim dhe nuk pranoi të thoshte nëse ai kishte pasur ndonjë takim personal me një UFO. Sidoqoftë, kur u pyet nëse e konsideronte të rrezikshme që ai të thoshte publikisht se besonte te alienët dhe se njerëzit do të mendonin se ai ishte i çmendur, përgjigjja nuk linte vend për dyshime. "Nuk me plas fare dhe nuk më intereson", tha ai karakteristikisht. "Një gjë e tillë nuk do të ndryshonte realitetin e asaj që unë di," shtoi ai, duke dhënë faktin se nuk ka nevojë të lëvizësh në hapësirë për të takuar alienë, pasi "ata janë këtu nën hundët tona".
 
Last edited:

Genti

Antar i njohur
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 16, 2020
Mesazhe
151
Pëlqime
90
Pikë
28
Per sqarim,intervisten e tij te plote une e kam degjuar para 3 vjetesh,ka qene rreth nje ore por nuk e gjej dot me ne youtube,me shume gjasa esht censuruar nga Big Brother😀
 

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
425
Pëlqime
354
Pikë
63
Per sqarim,intervisten e tij te plote une e kam degjuar para 3 vjetesh,ka qene rreth nje ore por nuk e gjej dot me ne youtube,me shume gjasa esht censuruar nga Big Brother😀
Keto i perkthe vete?
 

Juno

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 4, 2020
Mesazhe
39
Pëlqime
29
Pikë
18
Sa shume i pelqen keto konspiracionet mo @Genti

Une i pelqej, por ti qenke i fiksuar. Çdo gje per ty qenka konspiracion.
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
1,508
Pëlqime
1,198
Pikë
113
Sa shume i pelqen keto konspiracionet mo @Genti

Une i pelqej, por ti qenke i fiksuar. Çdo gje per ty qenka konspiracion.
C'do gje konspiracion eshte ekzagjerim,por qe jemi te verber (kete pranoje).
Strofkull neperkash nje Vatikan i tere qe eshte mbush me skulptura qe haptazi tregojne pedofiline ne mase,por nuk i tregojne edhe i mbajne po aq sekret.
Kanibale e gjakpirsa ne shekuj,e ne akoma lutemi nepermjet tyre si ambasadore te zotit e predikojne miresine.

Bota ka funksionuar nepermjet kodeve,e funksionon.

Ne s'dijme te deshifrojme minimalen. :)
 

Genti

Antar i njohur
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 16, 2020
Mesazhe
151
Pëlqime
90
Pikë
28
C'do gje konspiracion eshte ekzagjerim,por qe jemi te verber (kete pranoje).
Strofkull neperkash nje Vatikan i tere qe eshte mbush me skulptura qe haptazi tregojne pedofiline ne mase,por nuk i tregojne edhe i mbajne po aq sekret.
Kanibale e gjakpirsa ne shekuj,e ne akoma lutemi nepermjet tyre si ambasadore te zotit e predikojne miresine.

Bota ka funksionuar nepermjet kodeve,e funksionon.

Ne s'dijme te deshifrojme minimalen. :)
Po jemi te verber.Ne intervisten e plote qe Bigelow dha(qe do e gjej patjeter) ne nje moment thote qe nje nga arsyet pse alienet nuk shfaqen hapur,eshte se mundohen te na mbrojne nga kaosi.Imagjinoni cdo ndodhte ne bote ne ato momente,do rrenoheshin njekohesisht sistemi ekonomik,politik dhe fetar,3 shtyllat qe mbajne ekuilibrin e njerezimit ne toke.
 
Last edited:

Nicktjeter

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
425
Pëlqime
354
Pikë
63
Po jemi te verber.Ne intervisten e plote qe Bigelow dha(qe do e gjej patjeter) ne nje moment thote qe nje nga arsyet pse alienet nuk shfaqen hapur,eshte se mundohen te na mbrojne nga kaosi.Imagjinoni cdo ndodhte ne bote ne ato momente,do rrenoheshin njekohesisht sistemi ekonomik,politik dhe fetar,3 shtyllat qe mbajne ekuilibrin e njerezimit ne toke.
Dhe pse u interesoka aq sh atyre nese ne rrenohemi? 🤔
 

Genti

Antar i njohur
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 16, 2020
Mesazhe
151
Pëlqime
90
Pikë
28
Dhe pse u interesoka aq sh atyre nese ne rrenohemi? 🤔
Dhe pse u interesoka aq sh atyre nese ne rrenohemi? 🤔
Atehere pak shkurt,sepse ata jane padronet e vertete dhe jetojne nga ne.marrin cfare iu duhet nga ne dhe gjithcka duket normale per ne.Ne rast se njerezit zgjohen dhe kuptojne cpo ndodh mund te jete dhe fundi i sundimit te tyre
 

Genti

Antar i njohur
Anëtar/e
Regjistruar
Sep 16, 2020
Mesazhe
151
Pëlqime
90
Pikë
28
Atehere pak shkurt,sepse ata jane padronet e vertete dhe jetojne nga ne.marrin cfare iu duhet nga ne dhe gjithcka duket normale per ne.Ne rast se njerezit zgjohen dhe kuptojne cpo ndodh mund te jete dhe fundi i sundimit te tyre
Te thashe shiko videot e Phil Schneider,do ndryshoje komplet menyra se si e shikon boten.
 
Top