Besim fetar.

Bruni

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 25, 2020
Mesazhe
58
Pëlqime
83
Pikë
18
"Nuk është e nevojshme të keni një fe për të patur një moral, sepse nëse nuk mund ta dalloni të mirën nga e keqja, ajo që mungon është ndjeshmëria, jo feja."

{Margherita Hack}
 

Attachments

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Duhet gjetur nje limit mes fanatizmit te ndjekjes se fese ( shkurt sekt) dhe liberalizimit te tejsshkashem.
Me pak fjale,une jam katolike,besoj ne Zot,por nuk i privoj vetes gjera qe mendoj se duhen bere,pa cenuar te tjere.
Trupi im,tempulli im.
Mendimet le te formohen ne baze te nevojave e eksperiencave
 
Top