Ariu, luani dhe tigri nuk e kanë lënë njëri-tjetrit për 15 vjet

TechGuy

Antar
Anëtar/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
824
Pëlqime
23
Pikë
16
Miqësia e vërtetë bazohet në dashuri, respekt dhe kujdes dhe kjo na ndihmon të rritemi dhe na bën më të fortë, transmeton lajmi.net.

Miqtë tanë janë familja që duhet të zgjedhim. Ne takojmë shumë njerëz në jetën tonë, por më të mirët mbeten në anën tonë përgjithmonë.

Ky ishte rasti me ariun Baloo, luanit dhe Shere Khan tigrit, të cilët kanë qenë të pandashëm për gati dy dekada, duke jetuar së bashku në Strehën e Kafshëve të Noeut në Gjeorgji.Treshja u shpëtua në 2001 gjatë një sulmi të drogës nga policia, pasi u gjet në bodrumin e një shtëpie në Atlanta. Ata i ishin nënshtruar abuzimit të rëndë të kafshëve dhe ishin mbajtur në bodrum në kushte të tmerrshme. Ata ishin secila më pak se 1 vjeç në atë kohë.Treshja u shpëtua në 2001 gjatë një sulmi të drogës nga policia, pasi u gjet në bodrumin e një shtëpie në Atlanta. Ata i ishin nënshtruar abuzimit të rëndë të kafshëve dhe ishin mbajtur në bodrum në kushte të tmerrshme. Ata ishin secila më pak se 1 vjeç në atë kohë.

Ndërsa dëmtimet e tyre ishin shumë të rënda, NAAS vendosi që ata të qëndronin së bashku, që nga ajo kohë ata kurr nuk janë ndar nga njëri tjetri. /Lajmi.net/ 
Top