A do vaksionoheni nga Covid-19 ?

Siar

Illyrian blood
Administrator
Regjistruar
Jun 15, 2020
Mesazhe
452
Pëlqime
363
Pikë
63
Website
forumi.net
FDA ka dhene autorizim per perdorimin e vaksines covid 19 nga Pfizer dhe BioNtech.

FDA ka shkruar:

.Përdorimi i Autorizuar
Për parandalimin e sëmundjes koronavirus 2019 (COVID-19) për individët 16 vjeç e më shumë

.Efektet anësore të zakonshme
Efektet anësore më të zakonshme të raportuara, të cilat zakonisht zgjatën disa ditë, ishin dhimbja në vendin e injeksionit, lodhja, dhimbja e kokës, dhimbja e muskujve, dridhjet, dhimbjet e kyçeve dhe ethet. Për t’u theksuar, më shumë njerëz i përjetuan këto efekte anësore pas dozës së dytë sesa pas dozës së parë, kështu që është e rëndësishme që ofruesit e vaksinimit dhe marrësit të presin që mund të ketë disa efekte anësore pas secilës dozë, por edhe më shumë pas dozës së dytë.

Si mendoni ju?
 

NeviAna..

V.I.P
Anëtar/e
Regjistruar
Jul 14, 2020
Mesazhe
149
Pëlqime
178
Pikë
43
Deri tani...informacioni êshtê i gjymtuar..asjê lloj vaksinê nuk êshtê mike e trupit tonê...
Duhet me e pas mik imunitetin dhe jemi ok..
Gjithsesi..di që turmat do shkojnê si delet pêr ta ba vaksinên..
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
T'gjithe prapanicat perjashta.

Bomba e Kissinger/ OBSH, 25 shkurt 2009: “Tufa na paguan që ne të sigurojmë për ta shërbimet e shfarrosjes masive”


Henry Kissinger gjatë një fjalimi në OBSH më 25 shkurt 2009 deklaron:

“Menjëherë sapo tufa të pranojë vaksinimin e detyruar loja ka mbaruar. Ata do të pranojnë gjithcka më pas. Do t’u futet gjak me forcë ose do t’u ndërrohen organet, për një “të mirë” më të madhe. Në do të mund të modifikojmë gjenetikisht fëmijët dhe t’i sterilizojmë ata, për një “të mirë” më të madhe. Duke kontrolluar mendjet e deleve vec e vec, kemi marrë nën kontroll tufën. Prodhuesit e vaksinave dhe shpikësit e tyre, do të bëjnë miliarda dhe shumë prej jush që jeni në këtë sallë sot jeni investitorë në këtë projekt. Kjo është një fitore e madhe. Ne e pakësojmë dhe e zvogëlojmë numrin e tufës ndërsa tufa na paguan ne që të sigurojmë për ta shërbimet e shfarrosjes masive.

Tani, me thoni cfarë kemi për drekë?”

Dr Henry KissingerUne se kam lexuar librin e tij 'Diplomacia" por deri diku me ka dhene shije nje i afermi im (i cili ka studiuar shkenca politike ,me studime ne Amerike,e jete ne Amerike) rreth ketij personaliteti te cilin ka mbi 10 vite qe ma paraqeste si njeriun me gjakftohte,edhe nje mamba e zeze ne politike ne arenen nderkombetare. :)
Serish ka kaluar nje dekade ku konsumohej diskutimi rreth uljes se popullsise.

Verehet lehtesisht nje percmim i tij per popullaten.

Pa u bere pesimist ( shoqeria eshte e vdekur para atyre ). :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Do e bej.
Te pakten sdo kem me limite :(
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Une nuk kam besim personalisht (e pse ndikohem disi nga konspiracioniste),por mendoj bindhsme qe dicka kane planifikuar me vaksinen. :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Une nuk kam besim personalisht (e pse ndikohem disi nga konspiracioniste),por mendoj bindhsme qe dicka kane planifikuar me vaksinen. :)
Mendoj se thelle-thelle eshte vaksine si te tjerat,ne mos jo...jepi armikut cfare do sa me shpejt qe lufta te mbaroje 😆
 

Siar

Illyrian blood
Administrator
Regjistruar
Jun 15, 2020
Mesazhe
452
Pëlqime
363
Pikë
63
Website
forumi.net
Mendoj se thelle-thelle eshte vaksine si te tjerat
Edhe une keshtu mendoj por sme mbush syrin dicka.
Pse tek te tjerat nuk te marrin asnje te dhene por ta bejne dhe shendet, e tek kjo duhet me plotesu formular me te gjithe te dhenat tua?
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
Edhe une keshtu mendoj por sme mbush syrin dicka.
Pse tek te tjerat nuk te marrin asnje te dhene por ta bejne dhe shendet, e tek kjo duhet me plotesu formular me te gjithe te dhenat tua?
Ca vendi jeton?
Une sdi akoma procedurat por aq sa jam e rregjistruar tek qendra shendetsore e vendit ku rri kam dhe mjek familje dhe ato kane cdo te dhene.
Kete vit per vaksinat e tjera u desh te firmosje sepse nr ishte i paket ne krahasim me kerkesat e vitit tjeter.
Edhe sikur te kerkojne te dhenat ame duket gje e jashtezakonshme.
E vetmja qe mua sme pelqejne jane politikat e brendshme te shtetit psh Itali..mbyll dyqane ama rrugeve jane turmat e njerzve. Pra kjo te co ne nje "detyrim" te berjes se vaksines se njerezit sia dalin me.
Por e gjitha eshte ekonomike :)
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Edhe une keshtu mendoj por sme mbush syrin dicka.
Pse tek te tjerat nuk te marrin asnje te dhene por ta bejne dhe shendet, e tek kjo duhet me plotesu formular me te gjithe te dhenat tua?
Heee zotrote

Do e besh caken?

Un si zberthej pantallonat per vaksina. :p
Pike
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113

Dite me te mira do vijne. ;)

@Juno thote mos u zhyt shume ne te tilla.

@Genti ku je?
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
S'kam pa me terror ne lidhje me lirine e fjales ne kete univers virtual.
Mbyllen llogari
bllokohen llogari
paralajmerime
etj

rroft zukenbergu i papes
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Staff member
Super Moderator
Regjistruar
Jun 23, 2020
Mesazhe
1,061
Pëlqime
841
Pikë
113
S'kam pa me terror ne lidhje me lirine e fjales ne kete univers virtual.
Mbyllen llogari
bllokohen llogari
paralajmerime
etj

rroft zukenbergu i papes
Kujt iu mbyll?
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Kujt iu mbyll?
Shumica e miqesise time qe ndjekin zhvillimet neper bote (jo me lajme nga tv),e jane kundra kesaj rryme Biden-iste!
 

Passion

V.I.P
Staff member
Administrator/e
Regjistruar
Jun 22, 2020
Mesazhe
2,487
Pëlqime
1,818
Pikë
113
Top