“Një jetë e re, desikuar ty”- Vokshi ndan foton e ëmbël me të bijën e porsalindur: S’më pushojnë akoma lotët e lumturisë!

Kamelia

Moderator/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
183
Pëlqime
18
Pikë
1
Location
Birmingham
Jonida Vokshi ka sjellë sot në jetë vazjën e saj, të cilën e ka quajtur Emi.Lajmi për sjelljen në jetë të foshnjës, fillimisht u bë publik nga babai i Emit, Besnik Krapi, por tashmë edhe Jonida i ka brë dedikim të voglës së saj.

Teksa ka ndarë në llogarinë e saj në Instagram foton më të ëmbël me të sapolindurën, e cila i ka shtrënguar gishtin, tregon se ende nuk i pushojnë dot lotët e lumturisë dhe e përshkruan këtë si ndjenjën më të bukur në botë.

“Nuk me pushojne akoma lotet e lumturise! Totalisht dashuri e nje tjeter dimensioni!
Nje jete e re, tashme dedikuar ty e vogla ime, EMI jone Besnik Krapi”,
shkruan ndër të tjera Jonida.

Gjithashtu moderatorja falenderon zotin për ndjesinë me të cilën e ka bekuar.

“Por mbi gjithcka FALEMINDERIT ZOT per kete mrekulli ndjesi me te cilen me bekove”, përfundon Vokshi.

Më herët Besniku tregoi se të voglën kishin vendosur ta quanin Emi, ndërsa nuk kurseu edhe përshkrimin e emocioneve të para, pasi u bë baba.

“Zoti m’ka taku me ni çikë shumë t’bukur sot. Ma ka marr krejt zemrën! Emrin e ka Emi. N’fillim kajti fort … poget kur e kuptoj kush jom e kur m’pa qysh dokna. Po menihere u bonëm shokë. U pajtum me kon shokë të ngushtë përjetë! Emi dhe nana e saj e bukur Jonida, që unë e du fort, janë shnosh e mirë! Ju dojmë shumë krejtve e faleminderit për kujdesin! Shoqes teme t’ngushtë, Zoti ia dhashtë shnetën, lumtuninë e durimin. Neve na boftë prind’ krenar! Vendi i vet u krenoftë me të!”- shkruante Besniku në postim.

 
Top