Ëmbëlsirë me krem

Kamelia

Moderator/e
Regjistruar
Jun 18, 2020
Mesazhe
216
Pëlqime
15
Pikë
1
Location
Birmingham
Përbërësit


4 vezë
1 gote e gjysme sheqer
1 gote vaj vegjetal
1 gote e gjysme qumësht
2 Pluhur pjekje
1 vanilje
3 luge te gjelles kakao
çokollatë
PËR KREM
3 gota qumësht
3 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles miell
1 luge te gjelles nisheste
1 vezë
PERMBI
1 gote qumësht me krem shllag

Hapat

Vezet dhe sheqerin e përziejme në një enë derisa të fitojmë një krem, pastaj ia shtojmë përbërësit e glazurës.

E vendosim për pjekje në temperaturë 170-180 gradë celsius. Përbërësit e kremit i përziejmë dhe i vëmë në zjarr.

Tortës së pjekur iu largohët pjesa e midiste dhe iu derdhet kremi. Ndërsa përmbi e lyeni me krem shllag dhe kokos.
 
Top