Mirë se erdhe! 😊

Forumi.NET është platformë diskutimesh (Forum shqiptar) ku mund te marrë pjesë cdokush në tema apo dhe argëtim midis anëtarësh. Ju ftojmë të regjistroheni ose aksesoni llogarinë tuaj në menyrë që të kaloni një eksperiencë virtuale sa më të bukur!

Regjistrohu tani

Forumi.NET - Forum për shqiptarët

Rregullorja e forumit

Me rendesi leximi dhe zbatimi i rregullores se forumit per nje eksperience sa me te mire.
Tema
1
Mesazhe
1
Tema
1
Mesazhe
1

Prezantoni veten ne forum

Hapsira ku mund te prezantoni veten qe te njiheni me shume me antaret e tjere.
Tema
22
Mesazhe
211
Tema
22
Mesazhe
211

Pershendetje dhe urime

Këtu mund të përshëndesni dhe uroni njëri-tjetrin, miq, të afërm, me raste festash apo gëzimesh.
Tema
15
Mesazhe
500
Tema
15
Mesazhe
500

Ndihmoni njeri-tjetrin

Keni një pyetje apo problem, këtu do të merrni një përgjigje ose zgjidhje. Mos nguroni të pyesni e kërkoni ndihmë. Një për të gjithë e të gjithë për një.
Tema
4
Mesazhe
10
Tema
4
Mesazhe
10

Kulture

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Tema
33
Mesazhe
84
Tema
33
Mesazhe
84

Letërsia

Në këtë forum ju jepet mundësia të publikoni krijimtarinë tuaj letrare për një publik shqiptar. Po ashtu, mund të postoni pjesë nga shkrimtarët e poetët shqiptarë e të huaj.
Tema
89
Mesazhe
852
Tema
89
Mesazhe
852

Gjuha Shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore që hedhin dritë mbi origjinalitetin e gjuhës sonë. Janë të mirëpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj në kohë.
Tema
12
Mesazhe
54
Tema
12
Mesazhe
54

Histori

Diskutoni mbi historinë tonë duke servirur fakte historike që mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetë ata që e jetuan një pjesë të historisë.
Tema
143
Mesazhe
664
Tema
143
Mesazhe
664

Muzika

E degjojme,kendojme ,kercejme me te...... sa shume kujtime qe na sjell ndonjehere dhe shpesh tekstet duket sikur jane bere per ne ......ja pra pse nuk mund te na mungonte MUZIKA ketu!
Tema
13
Mesazhe
1.1K
Tema
13
Mesazhe
1.1K

Kinemaja dhe teatri

Filmat, dokumentarët, komeditë dhe tragjeditë, festivalet e filmit, kujtesa për një teatër kukullash...
Tema
15
Mesazhe
21
Tema
15
Mesazhe
21

Shkenca

Informacione shkencore, zbulime të reja, kuriozitete, teori dhe hipoteza. Gjithë bota e madhe e shkencës!
Tema
16
Mesazhe
182
Tema
16
Mesazhe
182

Astronomi, Kozmologji, Astrofizike

Madhesia dhe madheshtia e Universit, sekretet qe ai fsheh dhe perpjekjet tona per te pare drejt pafundesise.
Tema
31
Mesazhe
58
Tema
31
Mesazhe
58

Trupi dhe Shëndeti

Të rejat dhe kuriozitetet më të fundit nga mjeksia moderne dhe Mjeku Popullor me këshilla dhe barna natyrale për probleme nga më të ndryshmet.
Tema
47
Mesazhe
121
Tema
47
Mesazhe
121

Mistere, Konspirime, Kuriozitete

Misteret e pazgjidhura te Universit, enigmat me te cuditeshme dhe kuriozitete intriguese te botes qe na rrethon.
Tema
92
Mesazhe
319
Tema
92
Mesazhe
319

Filozofi, psikologji dhe sociologji

Gjithcka qe ka te beje me misterin me emrin "Njeri" . Ndajini mendimet tuaja me ne pasi te gjithe kemi pyetje dhe po kerkojme pergjigje.
Tema
41
Mesazhe
99
Tema
41
Mesazhe
99

Gjeografia

Fakte rreth dukurive që ndodhin në natyrë dhe pamjen e jashtme te tokes relievit.
Tema
10
Mesazhe
28
Tema
10
Mesazhe
28

Jeta rreth nesh

Informacione mbi qytete e vende magjepse. Flora dhe fauna, dukuritë më interesante të natyrës.
Tema
9
Mesazhe
30
Tema
9
Mesazhe
30

Diskutime shoqërore

Në këtë forum trajtohen tema universale mbi problemet që hasin të gjitha shoqërite e botes.
Tema
47
Mesazhe
265
Tema
47
Mesazhe
265

Stil jete

Mënyra jetesës - sesi mund ta bejme atë sa më të qetë, recetat e dashurisë dhe kreativitetit njerëzor. Këshillat që mund të na ndihmojnë në jetën tonë të përditshme, në cdo aspekt të saj, në familje, dashuri, miqësi etj
Tema
18
Mesazhe
51
Tema
18
Mesazhe
51

Dashuri & passion

Shpirti i njeriut ka nevojë shumë për atë idenë intime. Romancë, dashuri, seks dhe pasion. Këtu kemi lidhje vetëm me atë ndjenjën e pastër e të virgjër që quhet dashuri.
Tema
22
Mesazhe
188
Tema
22
Mesazhe
188

Album fotografik

Në këtë forum mund të sillni foto nga natyra dhe bota shqiptare: artistësh, shkrimtarësh, pika turistike, apo foto nga jeta juaj personale.
Tema
12
Mesazhe
218
Tema
12
Mesazhe
218

Eros (+18)

Forum ku diskutohet gjithcka e shendetshme dhe e zakonshme per seksualitetin e njeriut. Vetem per antaret e rregjistruar.
Private

Diskutime te lira

Te lire te diskutojme gjithcka qe duam! Mos e ekzagjeroni me chit-chat! Ofendimet sjellin limitime te ndryshme!
Tema
40
Mesazhe
1K
Tema
40
Mesazhe
1K

Humor

Këtu do të gjeni humor nga cdo krahinë e Shqipërisë, nga cdo seks, racë apo vënd i botës. Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni të qeshni :)
Tema
3
Mesazhe
33
Tema
3
Mesazhe
33

Lojera

Lojra zbavitëse ose lojra interneti. Që nga lojrat elektronike, ato në Internet e deri në lojrat mendore e matematike. Argëtim të këndshëm !
Tema
18
Mesazhe
741
Tema
18
Mesazhe
741

Arti i gatimit

Receta të reja gatimi, të shpikura dhe të vjetra. Kujdes mos na helmoni!
Tema
101
Mesazhe
133
Tema
101
Mesazhe
133

Aktualitete nga vendi

Reagimet tuaja mbi lajmet më të fundit nga trojet shqiptare. Mund të postoni një artikull të caktuar dhe të bëni komentin tuaj mbi çështjen në fjalë. Lini vënd për anëtarët e tjerë të shprehin mendimin e tyre për çështjen në fjalë.
Tema
154
Mesazhe
311
Tema
154
Mesazhe
311

Aktualitete nga bota

Në këtë forum mund të diskutoni mbi të rejat më të fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botëror janë me interes.
Tema
27
Mesazhe
81
Tema
27
Mesazhe
81

Ekonomi

Në këtë forum mund të gjeni informacion me karakter ekonomik nga ekonomia shqipëtare dhe ajo botërore.
Tema
49
Mesazhe
70
Tema
49
Mesazhe
70

Te ndryshme

Informacione, argumente, opinione te ndryshme nga mediat me te klikuara shqiptare!
Tema
93
Mesazhe
139
Tema
93
Mesazhe
139

Showbiz

Ketu do gjeni lajmet me te fundit persa i perket Showbizit Shqiptar dhe ate te huaj..
Tema
237
Mesazhe
240
Tema
237
Mesazhe
240

Sporti

Tema
237
Mesazhe
241
Tema
237
Mesazhe
241

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Tema
265
Mesazhe
280
Tema
265
Mesazhe
280

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Tema
2
Mesazhe
2
Tema
2
Mesazhe
2

Arti programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Tema
1
Mesazhe
1
Tema
1
Mesazhe
1

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Tema
0
Mesazhe
0
Tema
0
Mesazhe
0
None

Arkivi forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ketu është vetëm për të lexuar!
Private
Top